Víte, jak jsme bohatí?

Obraz - Jak jsme bohatí

Dnes se s vámi podělím o jeden příběh, který se doopravdy stal :) A ani moc nemá tentokrát spojitost s jazyky, spíše se sebe-rozjem a uvědoměním si toho, jak jsme ve skutečnosti bohatí, když jsme zdraví, máme kde spát, co jíst, kolem sebe lidi, které milujeme, práci, co nás baví a žijeme v politicky stabilní zemi. A jak je mojí vášní poznávání lidí a jejich různých příběhů, tak mi to nedá a o jeden takový se s vámi podělím.

Co jsem se přestěhovala z Prahy, měla jsem ve vile více prostoru a rozhodla jsem si zařídit pracovnu. V tom okamžiku se ke mně dostal nádherný obraz se symbolickým názvem “Zrození”. Do obrazu jsem se zamilovala na první pohled. Tak jsem pátrala po autorovi obrazu a cesta mě dovedla k Haničce.

Obraz - Jak jsme bohatí

Hanka mi okamžitě učarovala svým přístupem a tím, jaká je to silná, krásná a milující osobnost. Podělila se se mnou o příběh jejího syna Marka. A teď si tento příběh můžete přečíst i vy. Je vidět, že Marek je silný a talentovaný po mamince :) Zde si můžete prohlédnout Hančiny obrazy.

Marek právě dovršil 18 let. Když mu bylo 10 let, onemocněl vážnou nemocí, na níž není prozatím lék.

Každý člověk má přání. Některá se splní a u některých se to nepodaří. Někdy jsou naše přání výš, než naše možnosti. Protože se nám do cesty postaví překážka, se kterou ani síla, chytrost nebo píle nehnou. Tou největší překážkou bývá nemoc.

Marek je jedním z těch, kterým nemoc rozbila sny.

Tato nemoc nemá ani jméno, je uvedena pouze pod zkratkou. Na celém světě je podobně nemocných 87 dětí.

Marek své bolesti a další problémy zvládá lépe než pocit, že je nepotřebný. Je statečný i přesto, že ví, že pro něho lékaří neznají lék. Dlouhou dobu jsme hledali způsob, jak mu pomoci, aby se cítil a věřil, že je užitečný. Rozhodli jsme se, že budeme vytvářet a prodávat něco, co udělá lidem radost.

Namalovala jsem mandaly, starší bratr dal obrázkům grafickou podobu a vznikly záložky do knih. Záložky prodává v rámci svých možností i Marek. Nádherné okamžiky, které v těchto chvílích syn prožívá, jsou pro něho lékem. Jeho život dostává nový smysl, získává obrovskou víru a novou naději. Také pocítil, že dávat je mnohem krásnější, než brát.

Jak jsme bohatí - mandala NěhaVýtěžek z prodeje bychom chtěli předat jinému nemocnému dítěti, které nemá prostředky na léčbu, ale má šanci se uzdravit. Chlapce nebo dívku nám pomáhá vybrat Markův lékař, kterému důvěřujeme.

Až záložky prodáme, přijde slavnostní den a Marek předá peněžní dar do rodiny, která na pomoc čeká. Tímto snem teď žije celá naše rodina a společně se těšíme na okamžik, která bude pro Marka důkazem, že i on může pomáhat.

Do našich srdcí se zase vrátila radost a pocit, že přece jenom něco můžeme…

Věříme, že okamžik, který bude pro syna důkazem, že i on může pomáhat, bude do budoucna znamenat mnoho dobrého hlavně pro něho, ale také pro nás. Tato radost může alespoň částečně zahojit naše srdce.

Markova matka Hana

Markovi i celé jeho rodině chci popřát, ať na své cestě vytrvají a usilovně kráčejí dál.

Markéta Králová

Jsem online lektorka jazyků a hry na klavír, certifikovaná neuro jazyková koučka a mentor. Také podporovatelka a propojovatelka jazykomilců, tedy těch, kteří se rozhodli poznat nějaký cizí jazyk.

Mojí úlohou je být průvodkyní na cestě poznávání jazyků, ukázat vám, jak se jazyky učí polygloti a provést vás jejich zážitkovým poznáním.

Jazyky propojuji s psychologií, NLP, osobním rozvojem a cestováním.

Miluji cestování, jazyky, hudbu, zpěv, spiritualitu a krásu. Mým posláním je vést lidi k přirozenému a zážitkovému poznání skrze vlastní prožitky, zejména v jazycích. Naplňuje mě předávat a sdílet s vámi to, co umím a znám. Je to moje životní mise.

Mou vášní je poznávání lidí, jejich příběhů a vím, že pro některé není vůbec lehké zvládat nároky dnešní společnosti a udržet s ní tempo.

A na základě toho vzniklo vzdělávací centrum SOLIS ORTUS, kde provádím samouky světem přirozeného poznávání jazyků a zároveň společně se svými lektory organizuji individuální, skupinkové a zážitkové kurzy cizích jazyků, doučování předmětů, výuky hry na hudební nástroje a zajišťuji překlady, korektury a tlumočení.

Jsem autorka jazykového diáře, elektronických knih, výukových videí a meditací, lektorka živých seminářů a workshopů.

Napsat mi můžete na email marketa@solisortus.cz

Připojte se k Hurá za poznáním na Facebooku >>

Načerpejte inspiraci na Instagramu >>

Inspirujte se na YouTube >>

Komentáře