Vánoční přání

Natočila jsem pro Vás vánoční video 2016, kde odpovídám na různé otázky :)

Co přeješ všem lidem na svátky?

Mým přáním je, abyste místo různých povinností vnímali tu krásnou vánoční atmosféru. Rozhlédli se kolem sebe a objevili to obrovské množství krás. V maličkostech. Ať už jej objevíte v úsměvu partnera, v rozsvíceném stromečku, v rozkvetlé orchideji, nebo v sobě. Mým přáním je, abyste se zastavili, zhluboka nadechli a aspoň na chvíli se na svět dívali jinak. Očima lásky. A tu lásku si mezi sebou vzájemně projevovali.

Neseš nějaké poselství?

Všechno, co potřebuješ, máš už teď.

Máš nějaký tip, jak si vychutnat Vánoce v klidu a pohodě?

Abychom všechno nedělali na poslední chvíli, a nebyli tak ve stresu, doporučuji plánovat. Udělat si z toho takový rituálek, společně s rodinou nebo partnerem si dát něco dobrého, jít mimo domov na nějakou neutrální půdu, kde máte větší nadhled, vzít si papír a napsat si, co je třeba udělat. Nejprve sepsat a vysbírat všechno, co je nutné zařídit a udělat, pak si vypsat, co k tomu všechno potřebujete a následně rozplánovat, co kdo udělá. Domluvit se. V konečném důsledku to ušetří hodně času, energie, nervů a navíc všechno stihnete.

Co si přeješ od Ježíška?

Letos mám takové abstraktní přání. Přeji si, abych z vánočních svátků měla hluboký prožitek, přišly mi nové myšlenky a nápady pro můj další růst, a abych tyto nápady dokázala zhmotnit.

Jak hodnotíš letošní rok?

Letošní rok byl rokem ohnivé opice a byla to smršť. Něco mi vzal, něco mi dal, každopádně mě posunul zase o kus dopředu. Poznala jsem nové lidi, přednášela, vymýšlela a pracovala na zajímavých projektech, mám nové zážitky, přestěhovala jsem se, prohloubila vztahy a odnáším si zkušenosti a poznání. Děkuji, že jsem tento rok mohla prožít. Hodně mi ukázal a naučil.

Co chceš říct na závěr?

Přeji vám krásné, láskyplné, voňavé a kouzelné Vánoce. Platí, že jaké si je uděláte, takové je budete mít. Tak ať je máte co nejhezčí a stanou se hlubokým prožitkem, který se nosí v srdci. Mějte se moc krásně.

Markéta Králová

Jsem online lektorka jazyků a hry na klavír, certifikovaná neuro jazyková koučka a mentor. Také podporovatelka a propojovatelka jazykomilců, tedy těch, kteří se rozhodli poznat nějaký cizí jazyk.

Mojí úlohou je být průvodkyní na cestě poznávání jazyků, ukázat vám, jak se jazyky učí polygloti a provést vás jejich zážitkovým poznáním.

Jazyky propojuji s psychologií, NLP, osobním rozvojem a cestováním.

Miluji cestování, jazyky, hudbu, zpěv, spiritualitu a krásu. Mým posláním je vést lidi k přirozenému a zážitkovému poznání skrze vlastní prožitky, zejména v jazycích. Naplňuje mě předávat a sdílet s vámi to, co umím a znám. Je to moje životní mise.

Mou vášní je poznávání lidí, jejich příběhů a vím, že pro některé není vůbec lehké zvládat nároky dnešní společnosti a udržet s ní tempo.

A na základě toho vzniklo vzdělávací centrum SOLIS ORTUS, kde provádím samouky světem přirozeného poznávání jazyků a zároveň společně se svými lektory organizuji individuální, skupinkové a zážitkové kurzy cizích jazyků, doučování předmětů, výuky hry na hudební nástroje a zajišťuji překlady, korektury a tlumočení.

Jsem autorka jazykového diáře, elektronických knih, výukových videí a meditací, lektorka živých seminářů a workshopů.

Napsat mi můžete na email marketa@solisortus.cz

Připojte se k Hurá za poznáním na Facebooku >>

Načerpejte inspiraci na Instagramu >>

Inspirujte se na YouTube >>

Komentáře