Prototyp modelky vs. být svá, aneb tohle mě fakt dojalo…

Prototyp modelky

Dnes tak brouzdám po internetu a najdu příběh, který mě vážně vzal za srdce. Přečtěte si ho také…

Když dostal nejmenovaný manžel od své ženy ke čtyřicátinám knihu třiceti fotografií, byl nadšený. Jeho manželka je na nich v sexy pózách, a i když jde o celkem cudné snímky, nemá na sobě ani kousek oblečení.

Fotky byly dokonalé – žádná celulitida, žádné vrásky, žádné strie. Byla perfektní. Fotografka Victoria Caroline Haltom, s níž na albu pracovala, odvedla skvělou práci. Muž, který si nepřeje být jmenován, ale nemohl jinak a fotografce napsal dopis:

Prototyp modelky

Milá Victorie,

píšu vám, protože jsem nedávno obdržel k narozeninám album se snímky mé ženy. Jsou to krásné fotky. Když jsem je viděl, mé srdce zaplesalo, vaše práce se mi moc líbí, ale trochu mě konsternuje jedna věc. Ačkoliv dobře vím, že jste postupovala přesně podle jejího přání, na fotkách to není ona. To není má žena.

Jsme spolu od osmnácti let a za tu dobu jsme prožili mnohé. Hodněkrát jsme byli dole, ještě víckrát nahoře a my sami jsme historií našich životů. Jsme nositeli vzpomínek a máme je vepsány do tváří, do našich těl.

Když jste vyretušovala její strie, smazala jste vzpomínky na naše děti. Je to důkaz jejich existence, vzpomínka na to, jak k nám přišly.

Když jste smazala vrásky, smazala jste dvacet let smíchu, radosti i starostí. Když jste dala pryč celulitidu, přestala existovat její láska k zákuskům a všem sladkostem, které všechny ty roky doma mlsáme.

Přesto vám velmi děkuji za tyto krásné snímky, díky nim jsem si uvědomil, jak moc svou ženu miluji a jak moc ji zbožňuji proto, jaká je.

Tohle mě dojalo - prototyp modelky

Fotografka Victorie dopis zveřejnila a doplnila k němu své dojmy: “Brečela jsem jako dítě ještě po šesti měsících, kdykoliv jsem ten dopis znovu četla. Je tak skutečný, tak opravdový, tak pravdivý a zároveň tak inspirativní pro nás pro všechny.”

Co na ten příběh říkáte? Já sama za sebe dodám, že mám někdy také touhu se mírně “předělat” – potřebovala bych pevnější zadek, břicho a paže, abych vypadala jak prototyp modelky, znáte to… Ale pak mě napadne, že bych to nebyla já. A je přece fajn být svá. Taková, jaká jsem. Je to pro mě bezpečné, přirozené a jsem tak v pořádku. Celá ♥

Markéta Králová

Jsem online lektorka jazyků a hry na klavír, certifikovaná neuro jazyková koučka a mentor. Také podporovatelka a propojovatelka jazykomilců, tedy těch, kteří se rozhodli poznat nějaký cizí jazyk.

Mojí úlohou je být průvodkyní na cestě poznávání jazyků, ukázat vám, jak se jazyky učí polygloti a provést vás jejich zážitkovým poznáním.

Jazyky propojuji s psychologií, NLP, osobním rozvojem a cestováním.

Miluji cestování, jazyky, hudbu, zpěv, spiritualitu a krásu. Mým posláním je vést lidi k přirozenému a zážitkovému poznání skrze vlastní prožitky, zejména v jazycích. Naplňuje mě předávat a sdílet s vámi to, co umím a znám. Je to moje životní mise.

Mou vášní je poznávání lidí, jejich příběhů a vím, že pro některé není vůbec lehké zvládat nároky dnešní společnosti a udržet s ní tempo.

A na základě toho vzniklo vzdělávací centrum SOLIS ORTUS, kde provádím samouky světem přirozeného poznávání jazyků a zároveň společně se svými lektory organizuji individuální, skupinkové a zážitkové kurzy cizích jazyků, doučování předmětů, výuky hry na hudební nástroje a zajišťuji překlady, korektury a tlumočení.

Jsem autorka jazykového diáře, elektronických knih, výukových videí a meditací, lektorka živých seminářů a workshopů.

Napsat mi můžete na email marketa@solisortus.cz

Připojte se k Hurá za poznáním na Facebooku >>

Načerpejte inspiraci na Instagramu >>

Inspirujte se na YouTube >>

Komentáře