In love with Menorca ♥ + mp3 fráze

Obrázek na sociální sítě - in love with MenorcaČtěte ušima :) Pusťte si nahrávku a poslechněte si článek na vlastní uši.

Seznam se s Menorcou

Menorca je nádherný, druhý největší ostrov v souostroví Baleáry (skládající se z ostrovů Mallorca, Menorca, Ibiza, Formentera, Carbera a mnoho dalších ostrůvků – tvořících provincii Islas Baleares), který náleží ke Španělsku a leží uprostřed Středozemního moře. Je stejně vzdálena od Alžíru i Marseille. Ostrov je přibližně 50 km dlouhý a široký 16 km. Slunce tu svítí více než 300 dní v roce.

Na ostrově žije zhruba 82.000 obyvatel a hlavním městem je Mahon (Maó). Hlavním úředním jazykem je katalánština a španělština. Zajímavostí je, že zhruba 80% lidí mluví katalánsky, ale pouze 5% ovládá i psanou formu jazyka. Důkazem je dvojí psaní názvů měst.

Mapa Belárské ostrovy

Menorca

Používá se zde také “menorština”, která se vyučuje i v místních školách a je zde domorodci nazývána menorquí. Lidé tu mají dobrou jazykovou vybavenost díky přílivu turistů z cestovního ruchu, a tak se domluví německy i anglicky.

Čím mě Menorca okouzlila?

Menorca mě jednoznačně okouzlila svými nádhernými barvami. Nemyslím tím pouze barvy přírody, keřů, nebe, moře, písku, skal, kamenů a barevných ještěrek (od modrozelených přes hnědé až antracitově černé). Ale i lidí, domů a cest. Menorca má jiskru. Což mě z astrologického pohledu jako berana s ascendentem ve lvu nadpozemsky přitahuje :)

Čím mě Menorca okouzila

Menorca je pro mě oázou klidu a harmonie

Při pohledu na nádherné čistoskvoucí moře s blankytně tyrkysovou barvou vody střídající intenzitu zabarvení, připomínající Neptunovu trávu, kterou obklopovaly pevné a vysoké skály, na jejichž vrcholcích se tyčily zářivě bílé domečky s plně kvetoucími zahradami exotického charakteru, se mi úplně zastavil dech a dýchala jsem povrchně podobně jako žížala – pouze povrchem těla a kůží, která vdechovala jemné krůpějky slaného poprašku vody smíchaným s horkým letním vzduchem, který pálil a chladil zároveň.

Cítila jsem, jak mě sluneční paprsky omotaly svojí pavučinou, držely mě pevně a zaplavily hřejivým pocitem. Cítila jsem se naprosto v bezpečí.

Tento pocit se těžko verbalizuje. Přála bych každému, aby takovou nostalgii z genius loci zažil na vlastní kůži.

E-book In Love with Menorka

Stáhni si eBook zdarma

Více o Menorce a mém pobytu na ní se dozvíš v mém novém eBooku In love with Menorca ♥, který si můžeš stáhnout zde.

Co všechno se v eBooku dozvíš

 • jak se na Menorce cestuje,
 • kde se ubytovat,
 • co tu můžeš vidět,
 • jaké pláže navštívit,
 • kam vyrazit na výlety,
 • proč se sem vůbec vydat,
 • jací lidé tu žijí, co tu jedí a pijí.
 • získáš také pár mých ověřených tipů, jak si Menorcu vychutnat na maximum,
 • naučíš se pár katalánských slovíček a 100 španělských frází,
 • a poslechneš si krásnou ohnivou španělskou píseň :)

Těším se na tebe uvnitř eBooku.

Markéta Králová

Jsem online lektorka jazyků a hry na klavír, certifikovaná neuro jazyková koučka a mentor. Také podporovatelka a propojovatelka jazykomilců, tedy těch, kteří se rozhodli poznat nějaký cizí jazyk.

Mojí úlohou je být průvodkyní na cestě poznávání jazyků, ukázat vám, jak se jazyky učí polygloti a provést vás jejich zážitkovým poznáním.

Jazyky propojuji s psychologií, NLP, osobním rozvojem a cestováním.

Miluji cestování, jazyky, hudbu, zpěv, spiritualitu a krásu. Mým posláním je vést lidi k přirozenému a zážitkovému poznání skrze vlastní prožitky, zejména v jazycích. Naplňuje mě předávat a sdílet s vámi to, co umím a znám. Je to moje životní mise.

Mou vášní je poznávání lidí, jejich příběhů a vím, že pro některé není vůbec lehké zvládat nároky dnešní společnosti a udržet s ní tempo.

A na základě toho vzniklo vzdělávací centrum SOLIS ORTUS, kde provádím samouky světem přirozeného poznávání jazyků a zároveň společně se svými lektory organizuji individuální, skupinkové a zážitkové kurzy cizích jazyků, doučování předmětů, výuky hry na hudební nástroje a zajišťuji překlady, korektury a tlumočení.

Jsem autorka jazykového diáře, elektronických knih, výukových videí a meditací, lektorka živých seminářů a workshopů.

Napsat mi můžete na email marketa@solisortus.cz

Připojte se k Hurá za poznáním na Facebooku >>

Načerpejte inspiraci na Instagramu >>

Inspirujte se na YouTube >>

Komentáře