Co máte radši? + anglický kvíz a pexeso zdarma

Nejvíce nápadů je na hřbitově

Je to tu. Vůně spadaných listů, chlad, podzimní melancholie a svíčky všude kam se podíváš :)

Halloween vs. české dušičky

O tom, jak se slaví Halloween ve světě, včetně učení se halloweenských slovíček klíčovou metodou a stručného přehledu původu svátku, jsem vám psala minulý rok. Takže toto letos přeskočím.

Vzhledem k tomu, že aktuálně žiji v Čechách, slavím převážnou většinu českých svátků. A v souvislosti s přicházejícími dušičkami, tedy svátkem všech zesnulých, jsem se včera zamýšlela nad tím, jaké předky jsem měla a co důležitého do mého rodu přinesli. Jaké asi měli plány, sny a touhy? Co všechno stihli ve svém životě zrealizovat a co navždy zůstalo v zapomnění…? Ale to už teď nemám šanci zjistit :)

Kde je uložené největší bohatství?

Anglický kviz nebo pexeso - nejvíce nápadů je na hřbitově

Dnes večer jdeme na hřbitov. Tuším, že v Praze nemáme pochovaného nikoho z našich rodin, ale jdeme zažít tu atmosféru a zapálit někomu svíčku. Na hřbitově je největší bohatství. Proč? Jsem si jistá, že lidé, kteří jsou na hřbitovech pochováni, měli úžasné nápady, třeba i na nové vynálezy a technologie, sny, přání, touhy, lásky, vášně a jak se říká “měli chuť dobýt svět”.

Jenomže… to nestihli. A tak si to všechno vzali s sebou do hrobu. Hřbitovy jsou pro mě inspirací. Vždy mám možnost zamyslet se nad svým životem, dát si do souvislostí, zda to, co dělám, má pro mě opravdu smysl a zda-li kráčím svým vytouženým směrem. Zavzpomínám také na bytosti, které pro mě byli důležité a měla jsem je ráda. Nese to s sebou takovou nostalgii :)

Co máte radši vy? 

Slavíte Halloween nebo dáváte přednost českým dušičkám?

Udělejte si halloweenský kvíz a stáhněte si pexeso zdarma

Na rozdíl od českých dušiček je ale Halloween zábavnější a veselejší. Udělejte si kvíz na halloweenská strašidla :) A nezapomeňte si stáhnout také pexeso zdarma Helloween with English.

Markéta Králová

Jsem online lektorka jazyků a hry na klavír, certifikovaná neuro jazyková koučka a mentor. Také podporovatelka a propojovatelka jazykomilců, tedy těch, kteří se rozhodli poznat nějaký cizí jazyk.

Mojí úlohou je být průvodkyní na cestě poznávání jazyků, ukázat vám, jak se jazyky učí polygloti a provést vás jejich zážitkovým poznáním.

Jazyky propojuji s psychologií, NLP, osobním rozvojem a cestováním.

Miluji cestování, jazyky, hudbu, zpěv, spiritualitu a krásu. Mým posláním je vést lidi k přirozenému a zážitkovému poznání skrze vlastní prožitky, zejména v jazycích. Naplňuje mě předávat a sdílet s vámi to, co umím a znám. Je to moje životní mise.

Mou vášní je poznávání lidí, jejich příběhů a vím, že pro některé není vůbec lehké zvládat nároky dnešní společnosti a udržet s ní tempo.

A na základě toho vzniklo vzdělávací centrum SOLIS ORTUS, kde provádím samouky světem přirozeného poznávání jazyků a zároveň společně se svými lektory organizuji individuální, skupinkové a zážitkové kurzy cizích jazyků, doučování předmětů, výuky hry na hudební nástroje a zajišťuji překlady, korektury a tlumočení.

Jsem autorka jazykového diáře, elektronických knih, výukových videí a meditací, lektorka živých seminářů a workshopů.

Napsat mi můžete na email marketa@solisortus.cz

Připojte se k Hurá za poznáním na Facebooku >>

Načerpejte inspiraci na Instagramu >>

Inspirujte se na YouTube >>

Komentáře