Bronzový Benátský GANG na Dračích lodích 2015

Markéta Králová a benátský GANG na dračích lodích

Rok se s rokem sešel, a tak jsme v dubnu opět začali dávat dohromady posádku, která by podruhé reprezentovala Benátky na 4. ročníku Dračích lodí o trofej Rytíře Mikuláše Střely na rybníku Řeka. V naší posádce nazvané Benátský GANG proběhly malé změny z hlediska složení členů. Pro zajímavost, věkový rozdíl mezi nejmladším a nejstarším účastníkem je 53 let. Poté následovala řada tréninků, kde jsme se synchronizovali v tempu, aby náš čas na trati byl co nejkratší. Pak už stačilo jen vyplout a ukázat, co v nás je. Dračí lodě se pořádali v sobotu 13. června a utkalo se spolu 37 posádek na trati dlouhé 200 m. A tak jsme vypluli, s odhodláním, plným nasazením, adrenalinem v krvi a nadějí, že náš výsledek bude co nejlepší.

Benátský GANG závod na dračích lodích

Benátský GANG jel ve dvou rozjížďkách, kde dvakrát po sobě obhájil první místo. Následně jsme postoupili do finále, kde se v jednom závodě mělo utkat šest nejlepších posádek. Těsně před finálovým závodem se přehnala silná bouřka, která nám zabránila závod realizovat, a tak jsme museli čekat téměř tři hodiny, než organizátoři zprovoznili techniku a mohli jsme opět na start. Během jízdy jsme výjimečně nesměli bubnovat na bubny kvůli možnému zničení, což nám jízdu ještě více zkomplikovalo, a tak kapitáni lodí udávali rytmus posádkám pouze svým hlasem.

Markéta Králová a benátský GANG na dračích lodích

Skvělí lidé, obrovské nasazení, správné tempo, výborná nálada a nadšení přispěli k tomu, že jsme si po krásném, náročném a bouřlivém dni vypádlovali úžasné bronzové 3. místo a získali tak diplom a trofej.

Velké díky patří organizátorům za zajištění celé akce. Obstarali nám opticky zaměřená a vybójkovaná závodiště, nástupní mola, skvělé kormidelníky, pevná startovní mola (letos byla vybavená o ozvučení, což urychlilo celý závod) a cíl, který byl sledovaný laserovou olympijskou kamerou ovládanou zkušenými profesionály. Jako kapitánka, jménem Benátského GANGu děkuji všem, kteří nám věřili a podporovali nás, především našim partnerům, rodinám a přátelům, dále Elišce Coufalové a Městu Ždírec nad Doubravou za finanční příspěvek.

Těšíme se na příští rok. Pevně věřím, že se příští rok sejdeme opět v hojném počtu v podobném osazení jako letos a dáme si to vítězství, pořád jsou ještě 2 soupeři před námi :)

Benátský gang na dračích lodích

Benátský GANG, hej hej hej! A Dračím lodím ZDAR.

Markéta Králová

Jsem online lektorka jazyků a hry na klavír, certifikovaná neuro jazyková koučka a mentor. Také podporovatelka a propojovatelka jazykomilců, tedy těch, kteří se rozhodli poznat nějaký cizí jazyk.

Mojí úlohou je být průvodkyní na cestě poznávání jazyků, ukázat vám, jak se jazyky učí polygloti a provést vás jejich zážitkovým poznáním.

Jazyky propojuji s psychologií, NLP, osobním rozvojem a cestováním.

Miluji cestování, jazyky, hudbu, zpěv, spiritualitu a krásu. Mým posláním je vést lidi k přirozenému a zážitkovému poznání skrze vlastní prožitky, zejména v jazycích. Naplňuje mě předávat a sdílet s vámi to, co umím a znám. Je to moje životní mise.

Mou vášní je poznávání lidí, jejich příběhů a vím, že pro některé není vůbec lehké zvládat nároky dnešní společnosti a udržet s ní tempo.

A na základě toho vzniklo vzdělávací centrum SOLIS ORTUS, kde provádím samouky světem přirozeného poznávání jazyků a zároveň společně se svými lektory organizuji individuální, skupinkové a zážitkové kurzy cizích jazyků, doučování předmětů, výuky hry na hudební nástroje a zajišťuji překlady, korektury a tlumočení.

Jsem autorka jazykového diáře, elektronických knih, výukových videí a meditací, lektorka živých seminářů a workshopů.

Napsat mi můžete na email marketa@solisortus.cz

Připojte se k Hurá za poznáním na Facebooku >>

Načerpejte inspiraci na Instagramu >>

Inspirujte se na YouTube >>

Komentáře