Kdo jsem

Moje životní role a poslání

 

 

 

Markéta Králová

Jsem podporovatelka a propojovatelka jazykomilců - těch, kteří se rozhodli poznat nějaký cizí jazyk, jazyková NLP koučka, mentorka.

Mojí úlohou je být průvodkyní na cestě poznávání jazyků, ukázat vám, jak se jazyky učí polygloti a provést vás zážitkovým učením bez učebnic.

Miluji cestování, jazyky, hudbu, zpěv, spiritualitu a mým posláním je vést lidi k přirozenému a zážitkovému poznání skrze vlastní prožitky, zejména v jazycích. Naplňuje mě předávat to, co umím a znám.

 

 

 

Badatelka
nových směrů vzdělávání

Jako malá holčička jsem se chtěla stát lékařkou a zachraňovat lidské životy. Dávalo mi to smysl. Po čase jsem ale změnila svůj postoj, protože mi vadilo vidět krev. Odhodlání dělat něco smysluplného mi ale zůstalo.

Od první třídy ZŠ jsem se chtěla stát učitelkou. Cítila jsem v tom svoje poslání a naplnění z toho, že bych mohla formovat novou generaci, předávat jí svoje vhledy, a tím ovlivnit kvalitu celé populace. Silně to se mnou rezonovalo.

Nakonec jsem vystudovala ekonomii, cestovní ruch, ale láska ke vzdělávání a seberozvoji mě neopustila a já věřila, že se mu budu věnovat dále. A to se nyní děje. :) Jsem za to skutečně vděčná. Neustále bádám, zkoumám nové přístupy v učení a předávám je dál. :)

Milovnice všeho živého

Odmalička miluji vše živé. Žiji a nechávám žít. Tím se v životě řídím. Proto jsem se před několika lety stala vegetariánkou a začátekem roku 2016 vegankou. Je to styl života, který mě baví a cítím se v něm dobře.

Vždy, když jsem našla opuštěné zvíře, chtěla jsem si ho vzít domů a dělat mu náhradní maminku. Časem jsem pochopila, že nezachráním každého tvorečka a nespasím svět, ale že můžu alespoň pár z nich udělat krásný život.

Jsem hrdá panička italského chrtíka Carolyn, která je mi velkou učitelkou. Učí mě životu v pohybu, radosti z jídla, vnitřní i vnější kráse, bezpodmínečné lásce, péči o sebe a tomu, jak být jemná, něžná a zároveň nespoutaná a divoká.

Podnikatelka
ve svobodné firmě

Podnikání je pro mě cestou svobody. A protože si život bez svobody nedokážu představit, jsem šťastná, že jsem součástí vzdělávacího centra SOLIS ORTUS a také jeho svobodného týmu.

Dává mi absolutní smysl podporovat lidi v osobním rozvoji, vzdělávat je v jazycích a v dalších oblastech, předávat jim zkušenosti, provázet je na cestě životem, jejich progresu, a tím jim pomáhat k dosažení snů.

Tohle všechno SOLIS ORTUS dělá a já jsem vděčná, že do něj patřím a je mojí rodinou.

Zapálená cestovatelka,
věčná optimistka a dobrodruh

Cestování, objevování nových horizontů, poznávání kultur, lidí, jazyků, jídel, chutí, vůní a barevností mě zkrátka baví. Naplňuje mě a dělá šťastnou. Miluji ten pocit nadšení a lehkého vzrušení, když mířím do neznáma. A nejraději cestuji sama, má to větší grády. :)

Nadšená organizátorka

Organizování je mojí neoddělitelnou součástí. Je to kreativní činnost, která je mi zábavou, prací a posláním zároveň. Pořádám různé kurzy, semináře, workshopy, přednášky, jazyková setkání a další volnočasové aktivity související s poznáváním jazyků. Naučím se při tom spoustu nového a pořádně se vyřádím. :)

A co ještě...

Autorka Jazykového diáře

S láskou jsem pro vás vytvořila Jazykový DIÁŘ, který vás maximálně podpoří na své cestě poznání jazyka a krok po kroku vám ukáže, že jazyky se dají učit jednoduše, každý den a bez velkých časových investic.

Najedete v něm jazykový mentoring a návod jak na jazyky, myšlenkové mapy, cestovatelské obrázky k vymalovávání, měsíční, týdenní, denní mise a spoustu dalšího.

Je to úžasný originální dárek, ať už pro sebe nebo pro své blízké, třeba pod stromeček, k narozeninám, nebo svátku. Je vhodný i pro ty, co se jazyk neučí a zkrátka potřebují nějaký stylový a zajímavý diář. Je vhodný pro ženy i muže.

Autorka elektronických knih

Psaní je pro mě prostředkem noření se do vlastního světa, proudu kreativity a napojování na vyšší vedení. Odjakživa ráda píšu a vymýšlím příběhy.

Pluji na vlnách své fantazie, kterou přetavuji do písmenek, slov, vět, vdechuji jí život a nechávám ožívat, aby vás mohla inspirovat, přivádět k zamyšlením a předávat hodnotu, která vás podpoří na cestě vlastním životem.

Z velké části píšu o svých zkušenostech, cestování a životě ve vztahu k poznání jazyků. Jazyky jsou totiž mojí velkou láskou a je to už opravdu vážné. :)

Články si můžete přečíst na mém blogu ZDE >>

A eBooky můžete prozkoumat TADY >>

Autorka výukových videí

Natáčím videa, abych vás inspirovala a předala vám to nejlepší, co znám. Přirozenou a jednoduchou formou.

Jazyková NLP koučka, mentorka
a podporovatelka jazykomilců

Věnuji se bádání v jazycích prostřednictvím neurolingvistického programování. Spirituálně, za pomoci meditací a moderních metod výuky vás vedu k přirozenému, zážitkovému a organickému poznání jazyka bez učebnic. V podstatě vám tak ukazuji možnosti, jak docílit toho, abyste jazyk skutečně a komplexně poznali.

Prozkoumávám nastavení mysli ve vztahu k jazykům na podvědomé úrovni. Pomáhám najít a odstranit emoční bloky a další omezení, která brání rychlejšímu progresu a posunu vpřed.

Lektorka

Jsem lektorka živých seminářů, workshopů, online kurzů a moje letitá praxe (nejen) lektorky němčiny a francouzštiny mě vede ke zkvalitňování a zlepšování výuky jazyků a služeb pro naše klienty. :)

Propojovatelka a podporovatelka

Propojuji lektory a klienty z celého světa, kteří mají společný záměr. Poznat nějaký jazyk a umět ho tak dobře, jako svůj mateřský. S radostí propojím i vás. :)

Co je pro mě v životě podstatné

 • žít vědomě
 • respektovat se a milovat
 • vidět smysl v tom, co dělám
 • znát své dary a naplno je využívat
 • vytvářet a pěstovat kvalitní vztahy
 • žít a dělat vše tak, jak nejlépe umím
 • věřit, komunikovat a vzájemně sdílet
 • žít naplno a ve své vlastní autenticitě
 • žít svobodně, v lásce, radosti a souznění
 • milovat přírodu - rostliny, zvířata a bytosti
 • obklopovat se těmi, se kterými je mi dobře
 • cítit, kdo jsem a mít originální přístup k životu